Okul Masası

Okul masası çeşitlerimiz göz alıcı renk ve farklı modellerde dizayn edilerek üretildi en kaliteli okul masalarını inceleyin.


Okul masası 2021 yılında olduğumuz şu günlerde hem özel hem de devlet eğitim kurumlarının sayısının bir hayli fazla olduğunu görüyoruz. Eğitim kurumları öğrencilerin rahatı düşünülerek tasarlanmalıdır. Bu tür kurumlarda bilhassa iç tasarımın her şeyden önemli olduğunu söylemek gerekir. Okul masası kullanımı ile öğrencilerin mekana kolayca uyum sağlaması adına gerekli şartlar sağlanmalıdır. Bu noktada, hem iç hem de dış mekan tasarımı en iyi şekilde yapılmalıdır. Takdir edersiniz ki, sınıfında rahat olmayan bir öğrencinin derslerinde başarılı olması mümkün değildir.

Eğitimin kalitesini arttırmak adına en doğru eşyalardan yana seçim yapılmalıdır. Onlardan birisi de hiç şüphesiz okul masası! En az okul sırası kadar önem taşıyan okul masası seçimi sırasında birden çok faktöre dikkat edilmelidir. Her şeyden önce, okul sırası ve masası; öğrencilerin yaş seviyesine göre belirlenmelidir. Örneğin, okul öncesi eğitim kurumu olarak bilinen anasınıfı ile ortaöğretim olarak tanımlanan lise seviyesinde kullanılan eşyalar farklı olmalıdır. Hem sade hem de verim arttırma amacına sahip olan okul sırası ve masası seçeneklerinde bir de fiyat konusu dikkate alınmalıdır. Ancak, eşyanın kaç TL olduğu zannedildiği kadar önemli değildir. Çünkü, kaliteli bir ürün; fiyat performans oranı bakımından beklentileri karşılayacaktır.

Okul sırası ve masası seçiminde dikkate alınması gereken bir diğer husus ise yüz yüze etkileşim ve olumlu bağlılık geliştirmektir. Bu sayede, eğitim sürecinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır.

Okul Sırası Seçenekleri Nelerdir?

Eğitim yalnızca okuma, yazma, dinleme ve konuşma süreçlerinden ibaret değildir. Tüm bu faaliyetlerin hangi ortamda ve nasıl gerçekleştirildiği de önem taşır. Bu noktada, okul sırası seçimi dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bu seçim esnasında her şeyden önce sınıf ortamı dikkate alınmalıdır. Bir başka deyişle, okul sırası ölçüleri ve hangi sıra çeşidinin tercih edileceği sınıf ortamına göre farklılık gösterir. Bu konuyu güzel bir örnekle açıklamak mümkün! Klasik eğitim metodunun tercih edildiği bir ortamda öğrencilerin tahtayı her yerden görmesini sağlayacak türden okul sıraları seçilmelidir. Bunun yanı sıra, grup çalışmaları için farklı okul masası veya sırası tercih edilebilir.

Hem bireysel hem de grup etkinlikleri için özel olarak tasarlanmış okul sırası seçenekleri vardır. Bu eşyalar ile eğitim ortamının kalitesi arttırılır. Ayrıca, tüm paydaşlar kendilerini çok daha faydalı bir eğitim sürecinin içerisinde bulurlar. Sınıf ortamının yapısı dikkate alınarak belirlenen okul masası veya sırası ile fiyat performans kriteri bakımından da doğru bir seçim yapılır. Okul sırası denildiği zaman akla farklı boyutlara ve modellere sahip, aynı zamanda farklı ihtiyaçlara hitap eden seçenekler gelir. Bu sayede, eğitim ortamı amacına uygun olarak tasarlanır.

Okul Sırası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Okul sırası seçimini etkileyen birden çok faktör vardır. Her şeyden önce, eğitim ortamında hangi yaş grubunun yer alacağı önem taşır. Okul öncesi yaş grubu olarak tanımlanan anaokulu öğrencileri için beraber çalışmalarına imkan verecek türden okul sırası tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra, lise seviyesindeki öğrenciler için daha geniş boyutlu sıralar gereklidir.

Okul sırası seçiminde önemli olan bir diğer husus ise eğitim ortamının türüdür. Her eğitim ortamında aynı şartlar bulunmaz. Bu noktada, uygulamalı eğitimin öne çıktığı sınıflarda yer değiştirebilen ve grup çalışmasına müsait okul sıraları tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra, lise gibi bireysel hazırlığın önem taşıdığı ortamlarda ise çocukların derse en iyi şekilde konsantre olmasını sağlayacak okul sıraları gerekli olur.

Okul Sırası Seçiminde Fiyatlar Önem Taşır Mı?

Okul sırası seçimi yaparken ürünün kaç TL olduğu önemlidir. Çünkü, her okulun sıra ve masa için ayırmış olduğu bir bütçe vardır. Okul sırası fiyatları bu bütçeyi zorlamaz. Herkesin ihtiyacına uygun seçenekler vardır. KDV dahil olmak üzere uygun fiyatları ile dikkat çeken okul sırası ve masası sayesinde eğitim kurumunun tüm ihtiyaçları karşılanmış olur. İnternet üzerinden alışveriş yapmak her geçen daha popüler hale geliyor. Teslim seçeneklerinin artması ciddi bir avantajdır. Eğitim kurumu sahipleri; istedikleri ürünü en uygun fiyatları ile sipariş ettirebilirler. Bunun yanı sıra, internet üzerinden yapılacak alışverişlerde ürünün teslim fiyatı daha uygun olabilir. Sonuç olarak, okul sırasının kaç TL olduğu en son düşünülecek konulardan birisidir.

Okul sırası seçiminde ürünün fiyatı kadar önemli olan bir diğer mevzu ise sıranın kaç kişilik olduğudur. Örneğin, tekli okul sırası seçerken ürünün depolama alanlarına sahip olup olmadığına bakılmalıdır. Çünkü, çocukların fazla yiyeceklerini veya okul araç gereçlerini koyabilecekleri bir alana ihtiyaç duyulur. Ayrıca, sıranın altına defter, kitap konması da bir hayli popülerdir. Bir başka deyişle, okul sırası kesinlikle depolama alanı içermelidir. Ayrıca, çocukların gelişim seviyesine uygun bir sıra seçimi olması şarttır.

Okul sırası denildiği zaman herkesin aklına benzer şeyler gelir. İlkokuldan bu yana aşina olduğumuz okul sırası günümüz teknolojisi sayesinde farklı bir şekle bürünmüştür. Her şeyden önce, her eğitim ortamında farklı bir okul sırasına rastlanmaktadır. Bir başka deyişle, eğitim ortamının boyutuna uygun okul sırası seçimi yapılması şarttır. Örneğin, küçük sınıflarda dar alana uygun ve bu alanlarda daha çok yer kaplayacak türden sıralara öncelik tanınmalıdır. Fakat, geniş alanlarda hareket kabiliyeti fazla olan yüksek okul sıraları seçilmelidir.

Okul Masası Alternatifleri Nelerdir?

Okul sırası kadar önemli olan bir diğer eşya ise tahmin edebileceğiniz üzere okul masası! Bu eşya sayesinde öğretmenlerimizin sınıf ortamında rahat etmesi sağlanır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber herkesin önüne farklı okul masası seçenekleri çıkmaktadır. Onlardan birisi de ahşap desenli okul masası! Ahşap mobilyalar; hem iç hem de dış mekan tasarımında önemli bir yere sahiptir. Her şeyden önce, güçlü ve uzun ömürlü bir malzeme olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmaları mümkündür. Ayrıca, doğal görünümleri ve şıklıkları takdire şayandır. Kolay bir şekilde temizlenmeleri ve fazla bakıma ihtiyaç duymamaları; ahşap öğretmen masasının avantajları arasında yer alır. Ahşap öğretmen masası tercih etmenin bir diğer avantajı ise ahşabın vermiş olduğu esneklik fırsatıdır. Bir başka deyişle, bu ürünü yenilemek veya ona farklı bir görünüm kazandırmak mümkündür. Son olarak, ahşap öğretmen masası; uygun fiyatları ile dikkat çeker. Kaç TL olduğundan bağımsız olarak kendisi için ödenen parayı sonuna kadar hak eder.

Özel veya devlet olmasından bağımsız olarak neredeyse her eğitim kurumunda görmeye alışık olduğumuz bir diğer seçenek ise beyaz renk öğretmen okul masasıdır. 90’lı yıllardan bu yana en çok tercih edilen okul masası seçeneklerinden birisi olduğunu ifade etmeliyiz. Çünkü, okulun ciddiyetini üzerinde taşıyan bir havası vardır. Beyaz renk okul masası; şıklığı ve işlevselliği ile beğeni toplar. Farklı renkteki sandalyeler ile şık bir kombin oluşturması mümkündür. Ayrıca, birden çok kişinin aynı masada sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. Tek ayaklı beyaz öğretmen okul masası; farklı ihtiyaçlara hitap eder. Teslim fiyatı diğer ürünlere kıyasla daha uygundur.

Son yılların favori ürünlerinden birisi de werzalit masa takımı okul masasıdır. Harika tasarımı ile dikkat çeken bir üründür. Farklı renkteki sandalyeler ile kullanılması ona ayrı bir hava katar. Kaç TL olduğundan bağımsız bir şekilde satın alınmalıdır. Werzalit okul masası takımı; bir diğer işlevsel seçenek olarak bilinir. Uygun boyutları ile bilhassa lise seviyesindeki eğitim kurumlarına hitap eder. Teslim fiyatı diğer okul masası alternatiflerine kıyasla daha yüksek olabilir. Ayrıca, farklı renkteki sandalyeler ile beraber bulunduğu ortama ayak uydurabilir. Kalitesi ile bilinen werzalit; ana hammaddesi talaş olan bir üründür. Hatta, bu tür mobilyaların bilhassa devlet daireleri ile özdeşleştiğini söylemek gerekir. Fiyatı yüksek olsa dahi kalitesi ve sağlamlığı ile kendisi için ödenen parayı sonuna kadar hak eder.

İdeal Okul Masası Nasıl Olmalı?

Eğitim kurumlarının iç ve dış tasarımı zannedilenden çok daha önemlidir. Hem küçük çocukların hem de yetişkinlerin eğitim gördüğü kurumlarda öğrencilerin eğitime daha iyi odaklanması adına etkili bir ortam oluşturulmalıdır. Dekorlar; öğrencinin mekan içerisindeki konsantrasyonunu arttırıcı nitelikte olmalıdır. Eşya seçiminin dikkatli bir şekilde yapılmasının gerekliliği uzmanlar tarafından da dile getirilir.

Sade ve dikkat dağıtmayan türden okul masası tercihi ile işe başlanabilir. Okul masa seçenekleri bir hayli fazladır. Her birisinin tasarım detayları ve fiyatları farklıdır. İdeal okul masası belirlenirken hem ürünün kaç TL olduğu hem de ihtiyaçlara hitap edip etmediği dikkate alınmalıdır.

İdeal okul masası belirlenirken önem verilmesi gereken hususlardan birisi de masa rengidir. Masa renginin de en az sıra rengi kadar önemli olduğunu söylemek gerekir. Çünkü, renk kullanımı ile konsantrasyon seviyesi doğru orantılıdır. Bu konuyu güzel bir örnekle açıklamak mümkün! Örneğin, beyaz bir tahta tercih edildiyse o ortamda beyaz okul masası bulunması öğrencilerin konsantrasyonunu bozabilir. Fakat, tahtadan daha farklı bir renge sahip okul masası bulunduğu takdirde öğrencilerin daha dikkatli bir şekilde ders dinleyeceklerini söylemek gerekir.

İdeal okul masası ile ilgili olarak merak edilen bir diğer husus ise ürünün hangi malzemeden imal edildiğidir. Bu konuda da birçok seçenek bulunuyor. Ancak, uzmanlara göre werzalit ürünlerin kullanılması doğru bir karar olacaktır. Çünkü, werzalit okul masası; her şeyden önce şık bir görünüme sahiptir. Bunun yanı sıra, daha uzun ömürlüdür. Kendisi için ne kadar TL ödendiyse hepsini hak eder. Ayrıca, hava şartlarından asla etkilenmez. Bakımı ve temizliği kolaydır. Bilhassa ilkokul, ortaokul ve lise gibi öğrencilerin devamlı hareket halinde oldukları ortamlarda werzalit okul masası seçimi isabet olacaktır.

Türkiye gibi öğrenci nüfusunun bir hayli fazla olduğu bir ülkede werzalit okul masası ve sırası üretimi her geçen gün yaygın hale geliyor. Ayrıca, bu ürünlerin teslim fiyatı bir hayli uygundur.

Okul Masası Seçiminde Hangi Kriterler Öne Çıkar?

Okul masası seçiminde renk ve kullanılan malzeme dışında farklı faktörler de öne çıkar. Bunlardan birisi de oturakların ve taburelerin konforudur. Bir başka deyişle, hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin rahatını sağlamak adına en iyi eşyalar tercih edilmelidir. Bu noktada, daha geniş ve kaliteli malzemelerden yapılmış okul masası ve sıra seçeneklerine odaklanılmalıdır.

Okul masası tercihlerinde belirleyici olan bir diğer etmen ise ihtiyaçlardır. Bir başka deyişle, tek kişilik mi yoksa çift kişilik mi istendiğine karar verilmelidir. Öğretmen masası şeklinde yalnızca tek kişiye hitap eden seçenekler olduğu gibi birden çok kişinin oturmasına müsait çift kişilik ve hatta dört kişilik okul masası alternatifleri de vardır. Bunun yanı sıra, özel yapım okul masası alternatifleri de vardır. Masa ve oturak yüksekliği, tabla ebadı gibi bilgiler verilerek özel bir okul masası tasarlanabilir. Bu tür ürünlerin fiyatları daha yüksek olabilir. Ancak, kaç TL olursa olsun, kendisi için ödenen parayı hak eden bir ürün olacaktır.

Okul Masası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Okul masası; tıpkı diğer ürünler gibi bir mobilya alternatifidir. Mobilyalar yaşam alanlarının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Mobilya sektörünün birtakım dinamikleri vardır. Bir ürüne olan talep artarsa o ürünün fiyatının yükseleceğini tahmin etmek zor değildir. Bu husus okul masası için de geçerlidir. İşin içerisine serbest piyasa ekonomisinin girmesiyle beraber okul masası fiyatları tahmin edilenin üzerine çıkabilir.

Okul masası teslim fiyatı üzerinde etkili olan birden çok faktör vardır. Her şeyden önce, masanın hangi malzemeden yapıldığı belirleyicidir. Ahşap, werzalit veya farklı bir seçenekten imal edilen okul masası seçenekleri için farklı fiyatların isteneceğini tahmin etmek zor değildir. Bunun yanı sıra, takdir edersiniz ki, işin içerisine bir de marka girer. Bir başka deyişle, her markanın ürünlerinin farklı fiyatları vardır. Mağaza kirası, ekstra personel masrafları, ürünlerin fabrikadan mağazaya transfer edilmesi sırasında ortaya çıkan masraflar, mağazada stok tutulamaması ve fabrika masraflarının dışında farklı masrafların ortaya çıkması gibi etmenler okul masası fiyatları üzerinde etkilidir. Ancak, bilhassa özel eğitim kurumlarının okul masasının kaç TL olduğuyla ilgilenmemesi gerekir. Çünkü, önemli olan eğitim kurumundaki öğrenci ve öğretmenin rahatlığıdır.